TP-Link TL-WPA4220 - AV500 Powerline N300 Wi-Fi Kit 1x LAN
Startovní sada s bezdrátovým powerline opakovačem AV500 s rychlostí 300 Mbit/s
TL-WPA4220KIT
Standard HomePlu Čítajte viac
Skladom (11 ks)
Najskorší možný dátum doručenia: Piatok 15.5.2026 − Utorok 19.5.2026
Výrobca: TP-Link
Popis
TL-WPA4220KIT
Rozšiřte 300Mbit/s bezdrátové připojení do dříve těžko přístupných míst vašeho domova a kanceláře
HARDWARE FEATURES
Plug Type
EU, UK, US, AR
Standards and Protocols
HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.11b/g/n
Interface
2*10/100Mbps Ethernet Port
Button
Pair, Reset, Wi-Fi/Wi-Fi Clone
Power Consumption
Maximum: 7.608W (220V/50Hz)
Typical: 7.216W (220V/50Hz)
Standby: 4.610W (220V/50Hz)
LED Indicator
PWR, PLC, ETH, Wi-Fi/Wi-Fi Clone
Dimensions ( W x D x H )
3.7 x 2.1 x 1.6 in. (94×54×40mm)
Range
300 Meters over electrical circuit
WIRELESS FEATURES
Frequency
2.4-2.4835GHz
Signal Rate
11n: Up to 300Mbps(dynamic)
11g: Up to 54Mbps(dynamic)
11b: Up to 11Mbps(dynamic)
Reception Sensitivity
270M: -68dBm@10% PER
130M: -68dBm@10% PER
108M: -68dBm@10% PER
54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER
Wireless Security
64/128-bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK
Advanced Functions
Enable/DisableWireless Radio,WMM, Wireless Statistics
Transmission Power
CE:<20dBm(2.4GHz)
FCC:<30dBm
SOFTWARE FEATURES
Modulation Technology
OFDM (PLC)
Encryption
Powerline Security:
128-bit AES
Wireless Security:
WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Encryption
OTHERS
Certification
CE, FCC, RoHS
Package Contents
Powerline Ethernet Adapter TL-WPA4220 & TL-PA4010
6.5 ft. (2 m) Ethernet cable (RJ45)
Resource CD
Quick Installation Guide
System Requirements
Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux
Environment
Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F ~104°F)
Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F ~158°F)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing
Technické parametry
Bezdrátové vlastnosti
Přenosová rychlost WiFi - 2.4GHz [Mb/s]: 300